13 декабря 2018 г.

Створення ОСББ

Шановні мешканці багатоквартирних будинків

З 1 липня 2015 року набрав чинності Закон України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 № 417-VIII, згідно з яким внесено зміни до ст 382, ​​ст 385 Цивільного кодексу України, а саме вказано, що всі власники квартир і нежитлових приміщень в багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку.

Відповідно заключних і перехідних положень вищевказаного закону в разі якщо протягом одного року з дати вступу в силу цього Закону співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створені об'єднання співвласників не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється керуючим, який призначається на конкурсній основі виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок. У такому випадку ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається за результатами конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства, а договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком строком на один рік від імені співвласників підписує уповноважена особа виконавчого органу відповідної місцевої ради, за рішенням якого призначений керуючого.

Таким чином, після 1 липня 2016 року діятиме такі варіанти управління будинків:

1) Самостійно, шляхом створення ОСББ.

2) Шляхом передачі всіх або частини функцій на підставі договору фізичній особі - підприємцю або юридичній особі - керуючому.

В основі ОСББ - неприбуткова мета, а саме: здійснення самими співвласниками в особливій формі функцій з управління будинком оптимальними для співвласників способами, з найменшими можливими витратами.

У свою чергу, керуючий - це суб'єкт підприємницької діяльності, метою якого є отримання прибутку.

Таким чином, після визначення керуючого КП «Малоданилівській комунальник» припиняє свою діяльність з обслуговування багатоквартирних будинків. Двірників, поточного і капітального ремонту внутрішньобудинкових мереж не буде.

З огляду на вищевикладене, співвласники багатоквартирних будинків при створенні ОСББ або при прийняття рішення з управління будинком, можуть самі визначити для себе організацію, яка буде обслуговувати їхні будинки, яким може стати і КП «Малоданилівській комунальник».

Інформацію про створення Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) можна отримати на сайті Малоданилівській селищної ради - Створення ОСББ